Nagy sikerrel zajlott a II. Romhányi György konferencia

2024. április 29.

A pécsi orvoskar Romhányi György Szakkollégiuma március 1-3. között szervezte meg a II. Romhányi György konferenciát a PTE ÁOK új elméleti tömbjében. 11 szekcióban, 66 előadást tartottak a pécsi, a budapesti, a debreceni és a szegedi orvosi egyetemek szakkollégistái és tudományos diákköri hallgatói, de érkeztek előadók és vendégek Pozsonyból és Marosvásárhelyről is. Idén első alkalommal interdiszciplináris szekciót is hirdettek, melyen a Pécsi Tudományegyetem természettudományi és interdiszciplináris szakkollégiumi tagjai is lehetőséget kaptak tudományos munkájuk ismertetésére.

A tudományos ülések közötti szünetekben szakmai workshopokon - többek között prehospitális ellátás-, valamint surgical skills-workshopon - és stresszlevezető gyógytornán is részt vehettek az érdeklődők, az előadások után pedig jó hangulatú InSimu diagnosztikai csapatversenyen mérhették össze tudásukat. A szakmai együttlét mellett a közösségi események is segítették a szakkollégiumok közötti kapcsolatok elmélyítését.

A pécsi orvoskar Romhányi György Szakkollégiumának számos hallgatója ért el helyezést, illetve nyert különdíjat:

1. hely: Bosnyák Inez, Schmidt Marcell, Toller Kata, Szemes Máté

2. hely: Dr. Csaba Gergely, Kocsa János, Mandel Maja, Tóth Boglárka, dr. Hamar Ágoston, Bocz Botond

3. hely: Bognár Dávid, Peresztegi Míra Zsófia, dr. Lippai Bálint

A PTE ÁOK Anatómiai Intézetének különdíját Schmidt Marcell, a PTE KK Orvosi Képalkotó Klinikájának különdíját Szemes Máté kapta. Színvonalas előadást tartott Török Izabella, Bodó Angelika és dr. Márton Zsombor is.

A részletes eredmények a hírhez csatolt fájlban tekinthetők meg.

A konferencia megvalósítását a PTE ÁOK dékáni vezetése és a PTE Hallgatói Szolgáltatási Központ támogatta.

Gratulálunk minden előadónak, a szervezők köszönik a részvételt!

Fotó:

Verébi Dávid